У МОН розповіли про організацію освітнього процесу

Дитсадкам рекомендовано призупинити освітній процес, а закладам середньої, професійно-технічної та вищої освіти – за можливості організувати навчання з використанням технологій дистанційного навчання.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму зверненні до освітян.

Так, дитячим садочкам рекомендовано тимчасово призупинити освітній процес.

Щодо закладів середньої освіти, то після завершення канікул необхідно організовувати роботу закладів освіти в залежності від конкретної ситуації. Це може бути або тимчасове призупинення освітнього процесу, або організація дистанційного навчання.

Міністр зазначив, що для школярів з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок агресії рф евакуйовані з місця постійного проживання, навчання може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою).

«Учні з числа внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати (за заявою одного з батьків) заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування», – повідомив Сергій Шкарлет.

Також у Міносвіти рекомендували використовувати наявні електронні ресурси, насамперед Всеукраїнську школу онлайн, регіональні платформи, ресурси закладів освіти.

Особливу увагу міністр попросив звернути на дітей з особливими освітніми потребами.

«Рекомендуємо розглянути можливість надання таких послуг дистанційно, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб» – підкреслив Сергій Шкарлет.

У закладах професійно-технічної освіти теоретичну та практичну частину освітньої програми після завершення канікул рекомендовано організувати з використанням технологій дистанційного навчання.

Практичну частину підготовки, яку неможливо виконати дистанційно, необхідно перенести на період після закінчення воєнного стану.

Також для учнів першого-другого курсу можливе перенесення годин теоретичного та практичного навчання на наступний навчальний рік.

Коледжам та університетам рекомендовано продовжити освітній процес, у залежності від безпекової ситуації в регіонах, у дистанційному чи змішаному форматі.

Водночас у Міносвіти рекомендували забезпечити особливі умови навчання (індивідуальний графік навчання, надання академічної відпустки тощо) для тих студентів, які перебувають в лавах ЗСУ або в підрозділах територіальної оборони, займаються волонтерською діяльністю, і внести зміни до затвердженого графіка освітнього процесу з урахуванням поточних змін.

http://osvita.ua/news/85883/

Новини
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
21.11.2024 11:37
Щороку, з 25 листопада по 10 грудня, Україна долучається до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», щоб привернути увагу суспільства до проблеми насильства у всіх його проявах. …
Мінцифра розпочинає Тиждень цифрової грамотності
18.11.2024 09:37
18 листопада починаємо Тиждень цифрової грамотності — щорічну кампанію з перевірки та покращення цифрових навичок українців. Цьогоріч перевіряємо, як добре ви знаєте кібергігієну. …
11 листопада 2024 року розпочинається Тиждень безпеки дорожнього руху
11.11.2024 13:30
Круглий стіл з нагоди початку 2-го етапу Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху в Україні розпочне свою роботу о 10.00, в ІА «Укрінформ». Захід триватиме 2 години та транслюватиметься на…